Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy placówek oświatowych, Rodzice i Uczniowie

Mijający rok szkolny był niekończącym się wyzwaniem. Stanęliście Państwo przed wieloma problemami i trudnościami, po to by zrealizować założony plan dydaktyczny, wychowawczy i opiekuńczy.

Mamy świadomość, jak niezwykle trudne jest przeniesienie edukacji do Internetu. Jak ciężko jest mówić w pustym pomieszczeniu do włączonego komputera, licząc, że po drugiej stronie wszyscy są, słuchają i chcą się czegoś nauczyć. Jak trudno jest pomagać w problemach, o których nie ma jak twarzą w twarz porozmawiać. To, co dawniej wydawało się niemożliwe, stało się rzeczywistością. Każdy z Państwa poradził sobie najlepiej jak mógł. Rok szkolny dobiega końca. Wyczekiwany powrót do nauki stacjonarnej też nie był łatwy. Ponowna adaptacja, integracja uczniów, spotkanie z zupełnie innymi ludźmi, konieczność wystawienia ocen, sprawdzenia wiedzy – czerwiec też był wyzwaniem.

Składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania na Państwa ręce.
Z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Kochani Uczniowie!

Gratulujemy Wam osiągnięć i wyników w nauce na miarę swoich możliwości. Jesteśmy z Was wszystkich bardzo dumni! Dziękujemy szczególnie tym, którzy wytrwale i konsekwentnie zgłębiali tajniki wiedzy, poszerzali swoje umiejętności. Gratulujemy wszystkich sukcesów: i tych małych, i tych dużych, bo ich miara dla każdego z Was jest inna. Każde świadectwo otrzymane przez Was jest owocem Waszej całorocznej pracy. Szczególne gratulacje składamy tym uczniom, którzy ukończyli szkołę lub otrzymali promocję z wyróżnieniem. Gratulujemy stypendiów, nagród, wyróżnień i  podziękowań. Jak pisał poeta Emil Oesch „Do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach” i ci uczniowie o tym doskonale wiedzą.

Drodzy Nauczyciele!

”Choć tysiąc świec zapalisz od lampy, nie traci ona blasku, lecz świeci jak przedtem. Tak samo uczony nie traci nic ze swej nauki, gdy jej drugim udziela – owszem zyskuje, bo objaśniając innym prawdę sam ją lepiej poznaje.” (Holl)

W tym miejscu pragniemy podziękować Wam drodzy Nauczyciele. To dzięki Waszej ciężkiej pracy, zrozumieniu i stworzonej przez Was wspaniałej atmosferze udało nam się przebrnąć przez bardzo trudny rok szkolny i dzisiaj cieszyć się sukcesami uczniów. Zawsze z dużym zaangażowaniem i wytrwałością podejmowaliście nowe wyzwania, zmieniając model edukacji tak, aby odpowiadał na współczesne zapotrzebowanie.

Szanowni Rodzice!

W sposób szczególny pragniemy podziękować tym Rodzicom, którzy wspierali nas w trudnym dziele, jeżeli chodzi o zachowanie bezpieczeństwa i wykazali zrozumienie na sygnały płynące ze szkoły oraz potrafili odnaleźć płaszczyznę porozumienia i wzajemnego zrozumienia.

Waszą postawę pięknie opisują słowa: Człowiek jest tym, czym go wychowanie przez dom i szkołę uczyni. (W. Dawid)

Dziękujemy również Pracownikom Administracji i Obsługi!

Mamy tu na myśli naszych nieocenionych pracowników, takich jak: kierowników i pracowników jednostek obsługujących placówki oświatowe, panie sekretarki, panie intendentki oraz pozostałych pracowników obsługi – ich pracę doceniają wszyscy – dzieci, rodzice, nauczyciele, ale przede wszystkim najbardziej …służba BHP, która kontaktuje się na bieżąco w sprawach związanych z funkcjonowaniem jednostek oświatowych! To dzięki Waszej pracy możemy sprawnie współpracować, w szkole jest czysto, miło i przyjemnie.

Gratulujemy starań, gratulujemy efektów. Życzymy miłego i pełnego dobrych wspomnień odpoczynku. Wracajcie Państwo pełni zdrowia i sił po zasłużonych wakacjach. Pamiętajcie Państwo, że zawsze jesteśmy, zawsze wspieramy i w razie pytań i problemów zapraszamy do kontaktu.

„Błogie wakacje, błogie nic-nie-robienie.
Długo wyczekiwane dla ciała i ducha wytchnienie.”

Nie zatrzymuj się tutaj

Czytaj więcej:

Światowy Dzień Autyzmu

Autyzm…. Jest na całe życie.  Autyzm nie jest prosty …  Nasze duże ,,dzieci” nadal potrzebują pomocy…  Potrzebują wsparcia i opieki przez całe życie, niestety…  Teraz

czytaj więCEJ »

ZaszczEP się na HejT

Mowa nienawiści- wykluczenie…stały się znakami naszych ulic! OBRZYDLIWE!! ludzie kłócą się i obgadują za wszystko(polityka, wybory, Ukraina, wygląd) no nie dogodzisz! Choć nienawiści zawsze było

czytaj więCEJ »