Pierwsza Pomoc

W momencie wypadku najważniejsze jest opanowanie oraz podjęcie właściwych decyzji. W większych miastach, karetka pogotowia ratunkowego dociera do poszkodowanego w ciągu około 8 minut. Znajomość zasad pierwszej pomocy może uratować zdrowie lub życie poszkodowanego. Aby poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i umieć zastosować je w praktyce zapraszamy na nasze kursy.

Akademia Prestige to ośrodek szkoleniowy z siedzibą w Głogowie Małopolskim, prowadzący kursy pierwszej pomocy. Nasz zespół to grupa wykwalifikowanych instruktorów, przeprowadzających szkolenia z pierwszej pomocy według europejskich standardów. Dysponujemy m.in. fantomami: osoby dorosłej, dziecka i niemowlaka oraz defibrylatorami.

Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy obejmują część teoretyczną, podczas której kursanci zdobywają merytoryczną wiedzę odnośnie reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Wiedza przekazywana jest w sposób atrakcyjny, tak by zaciekawić kursantów.  Część praktyczna obejmuje ćwiczenia angażujące  i aktywizujące kursantów. Możliwość korzystania ze sprzętu medycznego pozytywnie wpływa na stopnień praktycznego przygotowania oraz utrwala zasady udzielania pierwszej pomocy.

Mając na uwadze, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle istotna – dokładamy wszelkich starań, aby nasi kursanci jak najlepiej przyswoili przekazywaną wiedzę. W dydaktyce stawiamy na profesjonalizm oraz rzetelność. Czas zajęć z pierwszej pomocy ustalany jest indywidualnie. Uzależniony jest on m.in. od liczebności grupy oraz objętości omawianego materiału. Zapewniamy dojazd do klientów na terenie Rzeszowa oraz okolic.