NIE REAGUJESZ – AKCEPTUJESZ

„NIE REagujeSZ – AKceptujeSZ!” to kampania będąca odpowiedzią na brak reakcji lokalnych społeczności na zagrożenia czy naruszenia prawa występujące w ich otoczeniu.

Jednym z takich problemów jest ciche przyzwolenie społeczne na kierowanie samochodem w stanie po spożyciu alkoholu lub/i innych środków odurzających.

Jak dobrze wiemy takie środki powodują zakłócenie koncentracji, odbioru bodźców słuchowych i wzrokowych, oceny odległości, logicznego myślenia oraz pogarszają zdolność do szybkich reakcji.

Mimo odpowiedzialności karnej czy samej możliwości zdarzenia niebezpiecznego w czasie jazdy częste są zdarzenia gdy policja ujawnia osobę prowadzącą pojazd pod wpływem różnych środków odurzających.

Zgodnie z § 1. Art. 178a Kodeksu Karnego osoba która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Niestety przykłady zdarzeń w których przez nieodpowiedzialną osobę która wsiadła za przysłowiowe kółko doszło do tragedii można mnożyć.

My jako obywatele, jako po prostu ludzie powinniśmy dbać o swoje jak i wzajemne bezpieczeństwo poprzez napiętnowanie takiego postępowania jak i prewencyjnego reagowania w momencie gdy ktoś pod wpływem szeroko pojętych środków odurzających usiłuje wybrać się na „przejażdżkę”.

Nie zatrzymuj się tutaj

Czytaj więcej:

TRANSPORT RĘCZNY

Tym razem mamy dla Was informacje BHP dotyczącą transportu ręcznego indywidualnego. Pamiętajcie, że pomimo stosowania się do norm, należy zachować prawidłową technikę podnoszenia.

czytaj więCEJ »

DROGA POŻAROWA

„Droga pożarowa? A komu to potrzebne?! Tu się nigdy nic nie stało, muszę zaparkować TU i TERAZ!” Dużo ludzi tak zrobiło a jeszcze więcej pomyślało.

czytaj więCEJ »

CZYM SIĘ RÓŻNIĄ?

Zgodnie z Kodeksem Pracy pracodawca ma obowiązek zadbać o bezpieczeństwo i higienę pracowników. Jeśli wykonują swoje obowiązki w konkretnych warunkach (np. są narażeni na zabrudzenia

czytaj więCEJ »