Zmiany związane z bonem turystycznym

17 lipca 2020r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Bon z założenia ma stanowić wsparcie dla polskich rodzin oraz polskiej branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19.

Kto nie wykorzystał jeszcze bonu nie musi się martwićbon nie przepadnie. Można wykorzystać go do końca marca 2022 r. płacąc nim wielokrotnie, aż do wykorzystania pełnej kwoty.

W nowelizacji ustawy o Covid–19 znalazł się ważny zapis. Usunięto jeden z kluczowych warunków, który należało spełnić, by móc bonem 500 plus zapłacić za imprezę związaną z wypoczynkiem dzieci – czyli minimum jeden nocleg. Po wprowadzonych zmianach bony będą mogły służyć także do opłacenia jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty. W skład usług oferowanych przez organizacje turystyczne będą mogły teraz wejść np. usługi przewodnickie zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach, przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych. Celem jest szersza pomoc dla branży turystycznej: pilotów wycieczek, przewodników, instruktorów, animatorów czasu wolnego, osób odpowiadających za transport czy żywienie oraz uwzględnienie specyfiki wypoczynku zorganizowanego, czyli wycieczek szkolnych, obozów sportowych, zielonych szkół i półkolonii.

Po nowelizacji ustawy imprezę turystyczną rozumie się jako imprezę turystyczną oferowaną przez organizację pożytku publicznego, ale też imprezę turystyczną, o której mowa w art. 3 pkt 3 tej ustawy, nieobejmującą noclegu, oferowaną przez organizację pożytku publicznego lub organizatora turystyki.

Nie zatrzymuj się tutaj

Czytaj więcej: