Celem próbnej ewakuacji jest przygotowanie uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły do sprawnego działania oraz szybkiego, bezpiecznego opuszczenia budynku szkoły w razie zagrożenia. W próbnych ewakuacjach, jakie przeprowadzane są obecnie w gminnych placówkach uczestniczą druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych. Ich zadaniem jest pomoc oraz koordynacja prowadzonych działań.

Głównym celem próbnych ewakuacji jest wypracowanie bezpiecznych schematów, dzięki którym zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz inni pracownicy szkół będą wiedzieli w jaki sposób powinni się zachować w obliczu prawdziwego zagrożenia. Prowadzone ćwiczenia polegają na ogłoszeniu przez dyrektora placówki alarmu, po którym uczniowie wraz z nauczycielami mają opuścić budynek szkoły i udać się w wyznaczone miejsce zbiórki.

Dzięki temu, jesteśmy w stanie zweryfikować czy wszystkie procedury działają jak należy, czy w placówkach jest wymagane wyposażenie i odpowiednio oznakowane wyjścia oraz ciągi ewakuacyjne.

Prowadzone akcje potwierdzają, że zarówno uczniowie jak i pracownicy szkół doskonale znają obowiązujące procedury, dzięki czemu wiedzą w jaki sposób zachować się w razie realnego zagrożenia by zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Nie zatrzymuj się tutaj

Czytaj więcej:

Światowy Dzień Autyzmu

Autyzm…. Jest na całe życie.  Autyzm nie jest prosty …  Nasze duże ,,dzieci” nadal potrzebują pomocy…  Potrzebują wsparcia i opieki przez całe życie, niestety…  Teraz

czytaj więCEJ »

ZaszczEP się na HejT

Mowa nienawiści- wykluczenie…stały się znakami naszych ulic! OBRZYDLIWE!! ludzie kłócą się i obgadują za wszystko(polityka, wybory, Ukraina, wygląd) no nie dogodzisz! Choć nienawiści zawsze było

czytaj więCEJ »